23 marca 2023

BawiaRenka

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Koszulki UV – świetna ochrona przed promieniowaniem

O promieniowaniu UV napisano już praktycznie wszystko. Większość miłośników opalania doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że słońce niesie za sobą sporo zagrożeń. Warto więc wziąć sobie do serca ostrzeżenia i zadbać o odpowiednią ochronę. Dobrym i skutecznym rozwiązaniem, które w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne są koszulki UV i inna odzież chroniąca przed słońcem.

Promieniowanie słoneczne nie powinno być demonizowane – słońce ma na nas doskonały wpływ, ale pod warunkiem, że korzystamy z niego z umiarem i rozsądkiem. Niewielka ilość słońca pozwala na poprawę stanu skóry, delikatnie poprawia jej koloryt, pobudza komórki skóry do wzmożonego wytwarzania witaminy D. A jest ona niezbędna do prawidłowego wchłaniania wapnia z pożywienia. Słońce poprawia też nastrój, wspiera nasz układ odpornościowy i sprawia, że czujemy się pełni energii i naładowani optymizmem. Nadmiar słońca ma jednak odwrotny skutek. Poparzenia słoneczne mogą spowodować spory dyskomfort, będą też miały nieprzyjemne konsekwencje w przyszłości. Promieniowanie w dużych dawkach, czyli opalanie się całymi dniami, może być dla naszej skóry szkodliwe.

Ostrożnie z opalaniem i słońcem

Nadmiar słońca ma na naszą skórę wpływ niezbyt korzystny – może powodować nie tylko poparzenia, ale również wiele innych dolegliwości dermatologicznych. Co więcej, promieniowanie UV jest największym czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia różnych nowotworów skóry z groźnym czerniakiem. Skutki nadmiernego opalania nie pojawiają się od razu – czasem konsekwencje zbyt długiego przebywania na słońcu pojawiają się dopiero po wielu latach. Trzeba więc już od najmłodszych lat dbać o właściwą ochronę przeciwsłoneczną, aby zminimalizować negatywny wpływ promieniowania na naszą skórę i cały organizm.

Jak ochronić się przed słońcem?

Odzież UV zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność ze względu na swoją skuteczność w każdych warunkach. Jeszcze do niedawna najbardziej popularnymi środkami ochronnymi były przede wszystkim kosmetyki, kremy, balsamy czy olejki do opalania z wysokim filtrem. Są one skuteczne, jednak wymagają regularnego stosowania i przede wszystkim dokładnego nakładania na całe ciało. Osoby, które przebywają na słońcu, nie zawsze mają możliwość korzystania z kosmetyków. Owszem, na plaży w czasie wakacji jest to oczywiste, jednak w czasie innych aktywności na świeżym powietrzu w słoneczne dni trudno jest zadbać o to, by całe ciało regularnie pokrywać kremami ochronnymi. Tymczasem trzeba pamiętać, że nawet ubranie nie zatrzymuje promieniowania słonecznego – chroni przed poparzeniami, ale nie przed szkodliwym działaniem promieni UV. Koszulki UV i inna odzież z filtrami przeciwsłonecznymi to zupełnie nowa jakość, która pozwala na zapewnienie niemal stuprocentowej ochrony dla naszego organizmu.

Jak są wykonane koszulki UV?

Sekret działania i skuteczności koszulek UV tkwi w specjalnej metodzie ich produkcji i wykonania. Koszulki UV są wykonane z materiału o bardzo grubym splocie, w który dodatkowo wplata się dwutlenek tytanu. Jest to substancja, która chroni mechanicznie przed promieniowaniem – odbija ponad 90 procent promieni słonecznych, dzięki czemu nie mają one możliwości dotarcia do wnętrza naszego ciała.

Koszulki UV to propozycja zarówno dla osób, które planują wyjazd w ciepłe kraje na wakacje, jak i do codziennego noszenia w czasie pracy, czasu wolnego i aktywności na świeżym powietrzu. Koszulki UV są wygodne, lekkie, przewiewne, pozwalają skórę oddychać, nie krępują ruchów. Te, które pochodzą od dobrych i sprawdzonych producentów, są świetnie uszyte, mają ciekawe fasony, można wybierać spośród wielu wzorów, modeli i kolorów. Dużą zaletą koszulek UV jest fakt, że bardzo szybko schną, nie tracą na wyglądzie i właściwości po praniu. Świetnie sprawdzają się praktycznie przy każdej okazji. Wśród odzieży UV znajdziemy zarówno propozycje dla dorosłych, jak i sporo ubranek dla dzieci. Można więc zabezpieczyć przed słońcem całą rodzinę.

Kupuj sprawdzone koszulki UV

Aby mieć pewność, że koszulki UV mają filtry przeciwsłoneczne nie tylko z nazwy, ale faktycznie są w nie wyposażone, warto wybierać produkty pochodzące od dobrych producentów, dostępne w sprawdzonych sklepach sportowych. Odzież UV z oczywistych względów jest nieco droższa niż zwykłe koszulki. Jeśli więc spotykamy gdzieś koszulki UV za kilkanaście złotych, trzeba mieć świadomość, że na pewno nie są one wyposażone w żadne filtry, a stanowią jedynie chwyt marketingowy. Jeśli chcesz mieć pewność, że ochrona przeciwsłoneczna jest realna, stawiaj na koszulki UV dobrych i renomowanych firm. Wybór koszulek UV w sklepach stacjonarnych i internetowych jest z roku na rok coraz większy – na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego dla każdego.